Menu
HB Køge mod Sundby Gjensidige Kvindepokalen 2022/23 • Pulje 1
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark 23-08-2022 Kl. 18.30
ude logo
HB Køge
2
0
26°
1,7m/s
0ml.
20:27Kl.
Leveret af
ude logo
Sundby
V
FC Damsø - Sundby 10-08-2022 • kl. 18:30 0 - 6
Tak til livescore-indberetter Martin Uhre Nielsen
'90 +4
Kamp slut
'83
Ind: Isabella Bryld Obaze
Ud: Cecilie Fløe
'76
Ind: Josefine Funch
Ud: Michella Østergaard
'70
Nicole Kozlova
'63
Ind: Silke Sofie Holme Bonnén
Ud: Anna Christine Walter
'63
Ind: Linnea Louise Borbye
Ud: Freja Lähteenmäki
'62
Ind: Madalyn Ann Pokorny
Ud: Sarah Jankovska
'62
Ind: Cilje Ostenfeld
Ud: Beate Marcussen
'46
Ind: Kristina Andersen
Ud: Pernille Mellergaard
'46
Ind: Malin Bernt Schöps
Ud: Feline Tokman
'46
Ind: Nicole Kozlova
Ud: Mollie Belisle
'46
2. halvleg start
'45 +2
1. halvleg slut
'16
Sarah Jankovska
'0
Kamp start

StillingGjensidige Kvindepokalen 2022/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Næstved HG 3 3 0 0 9
2 AGF 3 3 0 0 9
3 JAI, Aarhus 3 3 0 0 9
4 Fortuna Hjørring 2 2 0 0 6
5 HB Køge 2 2 0 0 6
6 Østerbro IF 3 2 0 1 6
7 BSF 3 2 0 1 6
8 AaBK/Løjt/Rødekro 3 2 0 1 6
9 FC Thy - ThistedQ 2 2 0 0 6
10 Brøndby IF 2 2 0 0 6
11 Odense Q 3 2 0 1 6
12 FC Nordsjælland 2 2 0 0 6
13 Dalum/Næsby 3 2 0 1 6
14 Team Viborg 3 2 0 1 6
15 Skjold 3 2 0 1 6
16 Fredensborg BI 2 1 0 1 3
17 B.93 2 1 0 1 3
18 Sundby 2 1 0 1 3
19 AaB 2 1 0 1 3
20 Silkeborg IF Q 2 1 0 1 3
21 Kolding IF 2 1 0 1 3
22 Allerød Fodbold Klub 2 1 0 1 3
23 Haderslev FK 2 1 0 1 3
24 B1913 2 1 0 1 3
25 Varde IF 2 1 0 1 3
26 ØKF 2 1 0 1 3
27 Fredericia KF 2 1 0 1 3
28 ASA, Aarhus 2 1 0 1 3
29 Brønderslev IF 2 1 0 1 3
30 Husum Bk 2 1 0 1 3
31 Aalborg Freja 2 1 0 1 3
32 Solrød FC 2 1 0 1 3
33 Vinder af Albertslund BS 72 vs Fredensborg IF 0 0 0 0 0
34 Vinder af ASA, Aarhus vs. Fortuna Hjørring 0 0 0 0 0
35 Vinder af Haderslev FK vs. Dalum/Næsby 0 0 0 0 0
36 Vinder af Vejle B vs Dalum / Næsby 0 0 0 0 0
37 Vinder af AaBK/Løjt/Rødekro vs. B1913 0 0 0 0 0
38 Brabrand IF 1 0 0 1 0
39 Gug B 1 0 0 1 0
40 OKS 1 0 0 1 0
41 MG & BK 1 0 0 1 0
42 B 73 Slagelse 1 0 0 1 0
43 Fremad Valby 1 0 0 1 0
44 Kildemosens BK 1 0 0 1 0
45 Vildbjerg 1 0 0 1 0
46 CBS Sport 1 0 0 1 0
47 FC King George 1 0 0 1 0
48 Fremad Amager 1 0 0 1 0
49 Hatting/Torsted/Stensballe IK 1 0 0 1 0
50 Lynge-Broby IF 1 0 0 1 0
51 Aarhus 1900 1 0 0 1 0
52 Frederikssund IK 1 0 0 1 0
53 Vorup FB 1 0 0 1 0
54 Stige Boldklub 2017 1 0 0 1 0
55 Vejgaard B 1 0 0 1 0
56 FA 2000 1 0 0 1 0
57 Mejrup GU 1 0 0 1 0
58 Espergærde IF 1 0 0 1 0
59 FC Damsø 1 0 0 1 0
60 NFC/VIF 1 0 0 1 0
61 Vejle B 1 0 0 1 0
62 Albertslund BS 72 1 0 0 1 0
63 Hareskov IF 1 0 0 1 0
Kommentarer
Kampgalleri